Fizjoterapia

Fizjoterapia jest obecnie wysoce zaawansowaną dyscypliną naukową, która łączy szczegółową wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka w celu diagnozowania i wspomagania zdrowia w szerokim zakrese dolegliwości.

Zabiegi obejmują mobilizację i manipulację stawów, ćwiczenia, elektroterapię, porady zdrowotne i terapię profilaktyczną przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę.

Terapia manualna – wykorzystuje szczegółowe badanie w celu wykrycia dysfunkcji układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego. Za pomocą precyzyjnych technik mobilizujących można wpływać na poprawę jakości tkanek (torebek, ścięgien, mięśni i nerwów), ich elastyczność i ruchomość oraz proces gojenia, uzyskując w ten sposób pożądany efekt zabiegu. Dzięki temu terapeuta manualny jest w stanie przygotować bardzo skuteczny program terapeutyczny uśmierzający ból, przywracający sprawność ruchową i nauczyć pacjenta, jak uniknąć problemów w przyszłości.

Trening sensomotoryczny (propriocepcja) – nieodłączna część współczesnej fizjoterapii. Stosowany na wszystkie stawy w rehabilitacji pooperacyjnej, wspomaganiu zachowawczym i treningu profilaktycznym dla sportowców w celu reedukacji układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego i / lub przywrócenia jego zdolności do samostabilizacji. Ponieważ niewłaściwa aktywność i kontuzje mogą być czynnikami upośledzającymi zdolność do stabilizacji stawów w prawidłowym zakresie ruchu, konieczne jest włączenie sposobu wspomagania do prawie każdego protokołu rehabilitacji, aby zmniejszyć ból, uczucie dyskomfortu i osłabienie, a także zapobiegają nadużywaniu stawów, co jest najczęstszym skutkiem hipermobilności.

Masaż – znany od czasów starożytnych ze swojego relaksującego działania na ciało i umysł. Od tego czasu nic się nie zmieniło i nadal jest stosowany u pacjentów w celu łagodzenia nadciśnienia mięśniowego i bólu. Czasami jest stosowany jako zabieg sam w sobie, ale zwykle jest to przygotowanie do bardziej specyficznych procedur, takich jak mobilizacja, manipulacje lub trening sensomotoryczny.

Masaż tarciowy – badania wykazały, że głębokie tarcie może wywołać miejscowy proces gojenia uszkodzonych tkanek. Dzięki zastosowaniu długotrwałego tarcia organizm uwalnia hormony i tworzy miejscowe zapalenie, aby skuteczniej przeprowadzić proces naprawy.

Masaż funkcjonalny – połączenie nacisku na mięśnie i ruchu w stawie. Skutecznie przywraca ruchomość stawów i rozluźnienie mięśni poprzez delikatne rozciąganie i przesuwanie się mięśni w stosunku do otaczających tkanek.

Manualny drenaż limfatyczny (MLD) – drenaż limfatyczny służy przede wszystkim do promowania optymalnego funkcjonowania naczyń limfatycznych prowadzących do układu krążenia. Techniki drenażu limfatycznego ułatwiają usuwanie odpadów metabolicznych, nadmiaru wody, toksyn, bakterii, dużych cząsteczek białka i obcych substancji z tkanek poprzez początkowe naczynia limfatyczne i naczynia włosowate żylne.

Inne terapie

Krioterapia – stosowanie miejscowego przeziębienia zmniejsza stan zapalny, ból i skurcze mięśni, dlatego jest wskazana i skuteczna w ostrych kontuzjach oraz stanach przewlekłych.

Elektroterapia – wykorzystuje różne rodzaje modulacji prądu. Stosowany przy osłabieniu mięśni, przywracaniu siły, bólu (np. Rwa kulszowa, ból pleców itp.), Po urazach w celu stymulacji gojenia się tkanki mięśniowej i / lub nerwowej.

Terapeutyczne Ultradźwięki – to technika wykorzystująca fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, aby przyspieszyć gojenie uszkodzonego stawu lub mięśnia. Wydaje się, że ta fizyczna stymulacja wzmacnia efekt naprawy komórek w odpowiedzi zapalnej.

Laser – światło lasera kieruje biostymulującą energię świetlną do komórek ciała, które następnie przekształcają w energię chemiczną, aby wspierać naturalne gojenie i łagodzenie bólu.

Zarezerwuj termin już teraz
Możesz umówić się na wizytę do
Telefon komórkowy +48602274149
Telefon +48 22 622 52 08
Email info@physiomed.pl
Lub skorzystaj z formularza kontaktowego

W czym się specjalizujemy
Różnorodne schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego, w tym
• problemy z kręgosłupem i stawami obwodowymi
• urazy ostre i przewlekłe
• zmiany zwyrodnieniowe i artretyczne, jak również
• warunki pracy i sportu.

Terapie
Fizjoterapia
Terapia manualna „Koncepcja Maitlanda”
Model dystorsji powięzi (FDM)
Masaż funkcjonalny
Ręczny drenaż limfatyczny (MLD)
Ergonomia
Zdrowy golf
Więcej oferowanych terapii …

Umów wizytę…