Najczęściej zadawane pytania dotyczące fizjoterapii w Physiomed w Warszawie
Aktualizacja COVID-19
Szanowny Pacjencie
Stwierdza to, że dotychczasowa polityka rządu nie zabraniała praktykowania fizjoterapii i pozwoliła praktykom zapewnić opiekę pacjentom.
Jak mogę umówić się na wizytę? Czy mogę to zarezerwować online?
Na wizytę fizjoterapeuty możesz umówić się dzwoniąc pod numer +48 602 274 149 – jest automatyczna sekretarka również jeśli chcesz zostawić wiadomość i oddzwonimy.
Możesz zarezerwować zabieg fizjoterapeuty, wysyłając do nas e-mail.
Umów wizytę…
Jak długo trwają spotkania?
Wszystkie wizyty fizjoterapeutyczne trwają 45 minut, zapewniając indywidualne i indywidualne sesje terapeutyczne.
Co dzieje się podczas zabiegu?
Wszyscy pacjenci mają jasno wyjaśnioną diagnozę i plan zabiegów, a my kładziemy nacisk na programy ćwiczeń w domu, aby pomóc pacjentom w jak największym stopniu samodzielnie radzić sobie z ich stanem.
Czego powinienem się spodziewać podczas wstępnej konsultacji?
Sprawdzimy również oznaki poważnych schorzeń, w których nie możemy pomóc ale możemy doradzić, abyś zgłosił się do swojego lekarza ogólnego lub udał się do szpitala.
Fizjoterapia to system opieki zdrowotnej zorientowany na pacjenta. Twoja pierwsza wizyta trwa zazwyczaj 45 minut, aby zapewnić nam odpowiedni czas na:
• Słuchaj i zadawaj pytania dotyczące swojego problemu, ogólnego stanu zdrowia, innej opieki medycznej, którą otrzymujesz lub przyjmowanych leków, i zapisz to w notatkach dotyczących przypadku. Podane przez Ciebie informacje będą poufne.
• Zbadaj cię prawidłowo. Prawdopodobnie poprosimy Cię o zdjęcie części odzieży. Powiedz nam, jeśli czujesz się z tym niekomfortowo. Możesz poprosić przyjaciela lub krewnego, aby towarzyszył Ci i był obecny podczas zabiegu.
• Poproś o wykonanie prostych ruchów i rozciągnięć, aby obserwować swoją postawę i ruchliwość. Ze względu na budowę ciała ból lub sztywność, których doświadczasz w jednej części, mogą być powiązane z problemem w innej.
• Zbadaj stan stawów, tkanek i więzadeł za pomocą rąk i wysoce rozwiniętego zmysłu dotyku zwanego palpacją.
A co z diagnozą i zabiegami?
Fizjoterapia specjalizuje się w usuwaniu i profilaktyce schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego i innych pokrewnych.
W jasny sposób wyjaśnimy, co znajdujemy i omówimy odpowiedni dla Ciebie plan zabiegów. Wyjaśnimy korzyści i wszelkie zagrożenia związane z zalecanych przez nas zabiegów. Ważne jest, aby zrozumieć i uzgodnić, co mogą przynieść zabiegi oraz prawdopodobną liczbę sesji potrzebnych do zauważalnej poprawy samopoczucia. Stanie się to bardziej widoczne w odpowiednim czasie, ponieważ każdy reaguje inaczej.
Zabieg jest praktyczny i obejmuje umiejętną manipulację kręgosłupem i stawami oraz masaż tkanek miękkich. Wyjaśnimy, co robią, i zawsze poprosimy Cię o zgodę na zabieg (tzw. Zgodę). Zadawaj pytania w dowolnym momencie, jeśli nie jesteś pewien, co Ci powiedziano lub jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości.
Mogą być oferowane środki samopomocy i porady dotyczące ćwiczeń, aby pomóc w wyzdrowieniu, zapobiec nawrotom lub pogorszeniu objawów. Można przygotować program ćwiczeń dostosowany do Twojego stanu.
Czego mogę się spodziewać po zabieg?
Każdy zabieg rozpocznie się od krótkiego przeglądu objawów i ponownej oceny w celu monitorowania postępów. Zabieg będzie wtedy składać się z technik tkanek miękkich (masażu), mobilizacji, manipulacji kręgosłupa i / lub serii ćwiczeń, przez które zostaniesz poprowadzony. Chociaż czasami zabiegi mogą być niewygodne, naszym celem jest złagodzenie bólu i przywrócenie funkcji.
Ile sesji będę potrzebować?
Podczas wstępnej konsultacji nakreślimy plan zabiegów i omówimy przewidywany czas trwania zabiegu. Każda prezentacja będzie się znacznie różnić, jednak większość pacjentów oczekuje początkowo nie więcej niż 4-6 zabiegów, po czym omówimy z Tobą częstotliwość zabiegów, jeśli jest to wskazane.
Jednak zwykle wskazane jest, aby co kwartał umawiać się na wizytę u fizjoterapeuty w celu regularnych wizyt kontrolnych i zabiegów pielęgnacyjnych.
Czy fizjoterapia jest bolesna?
Naszym celem jest jak najszybsze złagodzenie bólu. Na początku może pojawić się ból. Jednak niektóre techniki mogą być niewygodne i zachęcamy do poinformowania fizjoterapeuty, jeśli powoduje to silny stres lub dyskomfort, aby można było zmodyfikować techniki i zastosować alternatywne podejście. Nierzadko zdarza się początkowa bolesność lub przejściowe nasilenie objawów po zabiegu fizjoterapeutycznym, chociaż zwykle ustępuje w ciągu 12-24 godzin. Jest to znane jako reakcja na zabieg i często oznacza początkowe etapy gojenia. Jeśli jednak utrzymuje się to dłużej niż 48 godzin lub powoduje poważny stres, należy natychmiast skontaktować się z fizjoterapeutą, aby zasięgnąć porady.
Ile to kosztuje? Akceptujecie karty kredytowe?
Większość ludzi odwiedza fizjoterapeutę jako pacjent prywatny i płaci za zabieg.
Nasze opłaty są następujące:
Konsultacja wstępna: od 200 zł do 250 zł – obejmuje pełny wywiad, badanie i zabieg.
Kolejne sesje: 200 zł
Akceptujemy większość głównych kart kredytowych i debetowych, z wyjątkiem American Express.
A co z prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym?
Jeśli masz prywatne ubezpieczenie zdrowotne, możesz ubiegać się o zabiegi. Będziesz musiał zapytać swoją firmę ubezpieczeniową o dostępny poziom ochrony i czy potrzebujesz skierowania od lekarza rodzinnego lub specjalisty. Skontaktuj się z ubezpieczycielami, aby dowiedzieć się, do jakiego poziomu ochrony masz prawo w ramach swojej polisy.
Czy konieczne jest skierowanie od lekarza?
Nie, nie potrzebujesz skierowania od swojego lekarza rodzinnego. Większość pacjentów „samodzielnie kieruje się” do fizjoterapeuty na zabiegi.
Chociaż skierowanie od lekarza rodzinnego nie jest konieczne, zachęcamy do pełnego informowania lekarza, aby Twoja dokumentacja medyczna była aktualna i kompletna. Zapewni to najlepszą możliwą opiekę od obu pracowników służby zdrowia. Za Twoją zgodą fizjoterapeuta może wysłać raport do Twojego lekarza rodzinnego ze szczegółami dotyczącymi Twojego stanu i planu zabiegów.
Czy potrzebowałbym stałej opieki?
Ze względu na fizyczny charakter zabiegu nie jest niczym niezwykłym odczuwanie bólu w ciągu pierwszych 24-48 godzin po zabiegu. wyjaśnimy wszelkie prawdopodobne reakcje, których możesz się spodziewać. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości ważne jest, aby skontaktować się z fizjoterapeutą i zapytać go o radę. Zwykle wymaga więcej niż jednej wizyty, zanim problem zostanie rozwiązany. Podczas każdej kolejnej wizyty sprawdzimy Twoje postępy i poprosimy o zgodę na wszelkie zmiany w Twoim planie zabiegów.
Jaka jest główna przyczyna niepełnosprawności w prawie wszystkich krajach o wysokich dochodach?
Przewlekły ból pleców jest obecnie główną przyczyną niepełnosprawności w prawie wszystkich krajach o wysokich dochodach. W Stanach Zjednoczonych ponad 60% osób, które zgłaszają się do lekarza z powodu bólu krzyża, przepisuje opioidowy środek przeciwbólowy, podczas gdy większość problemów związanych z bólem pleców można rozwiązać za pomocą fizjoterapii.
Jakie są godziny otwarcia przychodni?
Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątekt 7:30 – 19:00
Sobota 9:00 – 14:00
Dodatkowo proponujemy spotkania w środowe i sobotnie poranki w Konstancinie.
Czy jest parking?
Jest płatny parking przed gabinetem.
Jak mogę umówić się na wizytę? Czy mogę to zarezerwować online?
Na wizytę fizjoterapeuty możesz umówić się dzwoniąc pod numer +48 602 274 149 – jest automatyczna sekretarka również jeśli chcesz zostawić wiadomość i oddzwonimy.
Możesz zarezerwować zabieg fizjoterapeuty, wysyłając do nas e-mail.
Gdzie jest klinika fizjoterapeutyczna?
Physiomed
ul. Zajęcza 4
Śródmieście
00-351 Warszawa